BLOG

Kartony z nadrukiem – idealny sposób na budowanie wizerunku nowej marki

Opakowania kartonowe z nadrukiem wykorzystywane są powszechnie na całym świecie, niezależnie od branży, zarówno przez wielkie międzynarodowe koncerny, jak i lokalnych przedsiębiorców. Szczególnie przydatne rozwiązanie stanowią one jednak dla firm, które planują wypuszczenie na rynek zupełnie nowej marki, jeszcze nieznanej konsumentom. Bez względu bowiem na to, czy chodzi o producenta działającego na całym świecie, czy niewielki biznes mający mniejsze, ale wierne grono klientów – spersonalizowane kartony z nadrukiem mogą przesądzić o rynkowym sukcesie (lub jego braku).

Dlaczego kartony z nadrukiem są pomocne w promocji marki?

Największym wyzwaniem stojącym przed przedsiębiorcą, który chce wprowadzić do sprzedaży zupełnie nową markę – zwłaszcza przed właścicielem niewielkiej firmy działającej na ograniczonym rynku – jest jej odpowiednie wypromowanie. Postawienie na opakowania z indywidualnym nadrukiem w postaci niepowtarzalnego logo albo firmowej grafiki pozwoli na zbudowanie jej świadomości wśród klientów.

Nawet jeśli grupa docelowa konsumentów jest mała, to kartony mające charakterystyczną, oryginalną identyfikację wizualną zapadną w ich pamięci, tworząc pozytywne skojarzenia oraz zwiększając w ten sposób szansę nie tylko na ponowne skorzystanie z oferty, ale też na zachęcenie przez nich innych osób (np. rodziny, znajomych, poprzez opinię w internecie) do kontaktu, na zasadzie tzw. poczty pantoflowej.

Opakowanie z firmowym nadrukiem jako metoda budowania relacji

Własny nadruk na kartonach to również sposób na wyróżnienie się spośród rynkowych rywali, co jest niezwykle istotne szczególnie w konkurencyjnych branżach. Niepowtarzalna grafika na opakowaniu pozwoli konsumentom na łatwe odróżnienie nowej marki, co z czasem może poskutkować rozpoznawaniem jej nawet za sprawą samego logotypu albo kolorystyki. Co więcej, spersonalizowane kartony z nadrukiem mają niejako bardziej osobisty wymiar, który również bywa pomocny w budowaniu więzi z grupą docelową. Docenią to zwłaszcza mniejsi przedsiębiorcy chcący stworzyć skromniejsze, ale zaufane grono odbiorców.

Bezpieczeństwo i promocja – wysyłka towaru w kartonie z nadrukiem

Podstawową zaletą korzystania z opakowań kartonowych jest skuteczne zabezpieczenie towaru przed wszelkimi uszkodzeniami podczas magazynowania lub transportu. Dostarczenie produktu w nienaruszonym stanie w kartonie z nadrukiem firmowym pozwoli zatem na jeszcze efektywniejsze zbudowanie pozytywnych skojarzeń z nową marką. W MAKBET z siedzibą w Łodzi oferujemy więc pudełka tekturowe perfekcyjnie chroniące towary, a zarazem umożliwiające wykonywanie estetycznych grafik albo logotypów na tekturze. Serdecznie zapraszamy do współpracy!