BLOG

Brandowanie kartonowych opakowań

Praktyczność, łatwość produkcji i doskonałe zabezpieczenie towaru przed uszkodzeniem to niewątpliwe zalety kartonowych opakowań, które sprawiają, że są one powszechnie używane na całym świecie. Niewykluczone jednak, że popularność tekturowych pudełek byłaby mniejsza, gdyby nie możliwość umieszczania na nich firmowych logotypów. Symbole przedsiębiorstw oferujących najrozmaitsze produkty zaczęły pojawiać się na kartonowych opakowaniach niedługo po zakończeniu II wojny światowej i do dziś stanowią nieodłączną część branży produkcji kartonów.

Opakowanie z tektury – wizytówka firmy

Zaledwie kilka dekad po wynalezieniu tekturowego opakowania przedsiębiorcy na całym świecie dostrzegli jego marketingowy potencjał i zaczęli umieszczać na tekturze loga swoich firm, charakterystyczne slogany reklamujące produkt, a także barwy reprezentujące markę. Do dziś brandowanie opakowań stanowi doskonały sposób na promocję. Przede wszystkim kartonowe pudełko z własnym logiem pozwala budować świadomość marki wśród konsumentów, którzy zapamiętują wygląd logotypu, zaczynają kojarzyć go z zakupionym produktem i odróżniają firmę od konkurencji z branży. Spersonalizowane opakowanie jest zatem nie tylko zabezpieczeniem towaru, lecz także swoistą wizytówką marki mogącą przesądzić o opinii klienta na jej temat.

Spersonalizowane kartonowe opakowanie jako prezent dla klienta

Tekturowe opakowanie z charakterystycznym dla danej marki nadrukiem to również sposób na zdobycie zaufania klienta i zwiększenie satysfakcji z zakupu, a tym samym prawdopodobieństwa ponownego skorzystania z oferty. Zastosowanie kartonu z logo zamiast uniwersalnego pudełka bez logotypu nadaje opakowaniu indywidualnego charakteru, co sprawia, że konsument czuje się tak, jakby otrzymał dedykowany dla siebie prezent. Istotna może okazać się w tym przypadku kreatywność, na przykład w postaci specjalnego tekstu przygotowanego dla klientów zamawiających konkretny typ produktu.

Skuteczna promocja firmy dzięki kartonom z logo

Opakowania kartonowez firmowym logo wykorzystywane są przez przedsiębiorstwa z rozmaitych branż na całym świecie. Pozwala to budować świadomość marki na tyle skutecznie, że z czasem wystarczy umieszczenie na pudełku wyłącznie pojedynczego logotypu lub hasła reklamowego, by klient rozpoznał zaufaną firmę bez względu na kraj. Korzystając z oferty producenta opakowań kartonowych MAKBET, Ty również będziesz mógł zadbać o rozpoznawalność swojej marki wśród konsumentów. Wykonujemy bowiem pudełka tekturowe z nadrukami, dzięki którym zdobędziesz zaufanie klientów i wyróżnisz się spośród konkurencji.