BLOG

Wyroby z tektury falistej jako zabezpieczenie w transporcie paletowym

Korzystanie z transportu paletowego jest absolutną podstawą w szeroko rozumianej logistyce, bez której funkcjonowanie tej branży byłoby nieporównywalnie mniej wydajne. Palety pozwalają na sprawny, wygodny przewóz najróżniejszych ładunków, od opakowań zbiorczych z produktami w ilościach hurtowych po wielkogabarytowe, niestandardowe obiekty. W każdym przypadku trzeba jednak odpowiednio zabezpieczyć transportowane towary, aby zapobiec ich uszkodzeniu – do tego perfekcyjnie nadają się różnorodne wyroby z tektury falistej.

Ochrona ładunku dzięki narożnikom tekturowym do palet

Tym, co charakteryzuje tekturę falistą i przesądza o jej uniwersalnych zastosowaniach w transporcie, jest fakt, iż znakomicie chroni ona choćby przed uszkodzeniami mechanicznymi, wstrząsami, wilgocią czy promieniami UV. Dzięki temu można za jej pomocą zabezpieczać najrozmaitsze przedmioty, a wyroby z niej wykonane sprawdzają się w odmiennych branżach.

Nie inaczej jest w przypadku transportu paletowego, gdzie powszechne zastosowanie znajdują narożniki tekturowe. Zwane również kątownikami, są one mocowane na narożnikach palet, gdzie odpowiadają za stabilizację umieszczonego na nich ładunku. Co więcej, chronią one towar przed wgnieceniami, otarciami, wstrząsami lub zawilgoceniem. Utrzymanie stabilności palety może zaś obejmować zarówno ochronę przed przesuwaniem się poszczególnych warstw opakowań względem siebie, jak i pojedynczych pudełek w punktach skrajnych palety.

Przekładki paletowe i tektura falista w rolce

Popularnym rozwiązaniem wykorzystywanym w transporcie paletowym są również przekładki tekturowe. Podobnie jak narożniki chronią one przed uszkodzeniami mechanicznymi czy wilgocią, lecz w inny sposób. Używa się ich najczęściej do rozdzielania warstw opakowań na palecie albo do oddzielania spodniej warstwy ładunku od powierzchni palety. Oprócz tego warto również wspomnieć o samej tekturze falistej, sprzedawanej w rolce. Może ona okazać się przydatna w transporcie paletowym, ale nie do zabezpieczania ładunku, lecz do ochrony posadzki przed zarysowaniami – w tym celu można ją bowiem podłożyć pod paletę.

Transport towarów na paletach zapewnia więc efektywność procesów zachodzących w szeroko rozumianej logistyce, natomiast korzystanie z wyrobów z tektury falistej w tym zakresie dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo ładunku. Takie wszechstronne produkty znajdziesz zaś w ofercie firmy MAKBET – zapraszamy do sprawdzenia asortymentu!