BLOG

Opakowania fasonowe czy klapowe – które wybrać?

Pakowanie towarów przed wysyłką to codzienność każdej firmy zajmującej się dystrybucją swoich produktów chociażby w internecie. Nieodłączną częścią pracy przedsiębiorstw tego rodzaju pozostaje zatem regularny zakup odpowiednich opakowań kartonowych pozwalających na bezpieczne, a zarazem wygodne dostarczanie rozmaitych przedmiotów do klientów końcowych bądź kontrahentów. Na rynku powszechne są jednak przede wszystkim dwa typy kartonów – klapowe i fasonowe. Które z nich wybrać, by niezawodnie spełniały swoje zadanie, usprawniając funkcjonowanie firmy?

Kartony klapowe i fasonowe – różnice

Wśród dwóch podstawowych typów opakowań kartonowych większą popularnością cieszą się kartony klapowe. Są to najpowszechniejsze pudełka wykorzystywane przez przedsiębiorstwa z najróżniejszych branż – przygotowuje się je z jednego wyciętego kawałka tektury falistej, który następnie jest składany i łączony np. za pomocą taśmy albo zszywek. Podstawową cechą kartonów klapowych jest zatem uniwersalność zastosowań. Opakowania fasonowe wyróżniają się zaś specyficznym kształtem – dzięki wielu klapkom, zakładkom, liniom zgięcia czy nacięciom mogą one być składane bez konieczności klejenia lub zszywania. Jest to zasługą wykorzystania odpowiednio zaprojektowanego wykrojnika według indywidualnego wzoru.

Wybór pudełek fasonowych lub klapowych

O tym, na który rodzaj opakowań kartonowych powinniśmy się zdecydować, należy zdecydować w oparciu o specyfikę naszej działalności. Podstawowa cecha kartonów klapowych, a więc wszechstronność zastosowań, sprawia, że stanowią one idealne rozwiązanie dla firm sprzedających wiele różnorodnych typów produktów w dużych ilościach – warto zatem postawić na pudełka nadające się do zróżnicowanych towarów. Opakowania fasonowe zapewniają natomiast możliwość personalizacji, dlatego są lepszym wyborem dla mniejszych przedsiębiorstw oferujących określony, węższy asortyment. To również doskonała opcja, by zadbać o promocję marki – kartony o wyjątkowym kształcie z pewnością pomogą w budowaniu pozytywnego wizerunku.

Producent opakowań kartonowych w różnorodnych wariantach

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na kartony fasonowe, czy klapowe, należy postawić na propozycje sprawdzonego producenta opakowań kartonowych, który zagwarantuje ich odpowiednie wykonanie oraz doskonałą jakość. Taką firmą jest MAKBET – zespół fachowców z doświadczeniem, oferujących niezawodne pudełka tekturowe dla Klientów z Łodzi, Pabianic, Radomia, Częstochowy, Piaseczna, Kalisza, Włocławka, a także innych miejscowości. Zapraszamy!