BLOG

Jak dokładnie zwymiarować opakowanie i wyliczyć jego wagę?

Efektywność procesów logistycznych zależy od rozmaitych czynników, począwszy od niezawodności wykorzystywanych urządzeń, na skutecznym przepływie informacji skończywszy. Jednym z kluczowych elementów, który może przesądzić o tym, czy współpraca firmy z klientami bądź kontrahentami będzie przebiegała bez kłopotów, jest precyzyjne określenie wymiarów, a także wagi opakowania produktu. Bez tego procesy pakowania oraz wysyłki byłyby znacząco utrudnione, a tym samym mniej wydajne. Należy zatem poświęcać szczególną uwagę wymiarowaniu i ważeniu pudełek kartonowych.

Wymiarowanie opakowań tekturowych

Dokładne określenie wymiarów kartonowych pudełek ma ogromne znaczenie przy pakowaniu produktów, ich załadunku, transporcie, jak również udzielaniu informacji konsumentom czy partnerom. Ważny jest więc nie tylko precyzyjny pomiar, lecz także ujednolicenie przekazywanych danych. Określając rozmiar opakowania tekturowego, zazwyczaj podaje się je w układzie: długość (L) – szerokość (B) – wysokość (H). Dane te w większości przypadków są wymiarami wewnętrznymi w milimetrach, a więc obejmującymi odległość od powierzchni jednej ścianki do drugiej. Istnieje również możliwość wymiarowania zewnętrznego – wówczas należy wziąć pod uwagę też grubość tworzywa – lub konstrukcyjnego, opartego na rysunku technicznym.

Waga opakowania – kluczowy czynnik w logistyce

Równie istotnym czynnikiem, co wymiary kartonowego opakowania, jest jego waga. Ma ona szczególne znaczenie na przykład przy załadunku towaru albo jego wysyłce za pośrednictwem firmy transportowej. Do jej precyzyjnego obliczenia niezbędne są przede wszystkim trzy informacje – wymiary kartonowego pudełka, gramatura tektury falistej, z której zostało ono wykonane, a także jego rodzaj. Dysponując wszystkimi wymienionymi danymi, możliwe jest dokładne wyliczenie wagi konkretnego opakowania.

MAKBET – profesjonalizm i precyzja

Dokładne obliczenie wymiarów pudełka kartonowego, jak również jego wagi znacząco usprawnia funkcjonowanie każdego przedsiębiorstwa wykorzystującego tego rodzaju opakowania, ułatwiając procesy logistyczne. Decydując się na współpracę w firmą MAKBET, możesz mieć pewność, że wymiary i waga kartonów, które proponujemy, zostały określone przed doświadczonych specjalistów z najwyższą precyzją oraz uwzględnieniem obowiązujących norm branżowych. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!